משלוחים בחורף – מה חשוב לקחת בחשבון

קמין בסלון

שלא כמו משלוחי סחורה או ציוד משרדי, משלוחי אוכל הם רגישים יותר ומצריכים התייחסות מיוחדת. אם משלוחי סחורה וציוד יכולים לקחת את הזמן ואינם דחופים, ברוב המקרים אנחנו מזמינים אוכל כשאנחנו כבר ממש רעבים ורוצים ליהנות ממנה חמה כאן ועכשיו. אחרת כבר היינו מכינים בעצמנו. עם כניסת החורף, יש כמה עניינים שצריך לקחת בחשבון לפני שסוגרים על משלוח.

משלוחים ונהנים – גם בחורף

אתם מגיעים הביתה אחרי העבודה והדבר האחרון שבא לכם עכשיו זה להיכנס למטבח ולהכין אוכל לעצמכם. משלוחים, אם כן, הם הפתרון היעיל והפופולארי ביותר עבור רבים בימי החורף הקרים. אממה? לפעמים אנחנו שוכחים לקחת בחשבון שהזמנות בחורף שונות בפרמטרים רבים מהזמנות שמתרחשות בקיץ.

על מה צריך לחשוב לפני שמוציאים הזמנה למשלוחים בחורף ואיך יוצאים מזה בשלום?

כשאתם באמת רעבים

אם אתם באמת רעבים ולא מוכנים לחכות הרבה זמן למשלוח, עשו לעצמכם טובה וכבר מההתחלה בחרו את המסעדות הקרובות ביותר לביתכם. אם יש כאלה שמתפקדות אפילו מתחת לבית שלכם – עוד יותר טוב. העדיפו אותן. אין מסעדות שוות מתחת לבית שלכם? חבל על הזמן שלכם ושל השליחים עצמם – עדיף שתזמינו כבר מהבוקר מנה כלשהי. כך תוכלו להבטיח שהיא תגיע בזמן.

אם החלטתם בכל זאת להזמין משלוחים מבחוץ בימי החורף הקרים, כדאי שתקו בחשבון כמה פרמטרים חשובים שהופכים את ההזמנה לשונה לחלוטין מכל הזמנה אחרת שתבצעו בקיץ.

זמני הגעה ארוכים יותר

החורף מעמיס על הכבישים והופך אותם לאיטיים יותר. פקקים, תאונות, ראות ירודה – כל אלו משפיעים לרעה על זמני ההגעה של המשלוחים. במקרים רבים, שליחים צריכים לנהוג הרבה יותר לאט על מנת לשמור על המנות ובעיקר – על עצמם.

קחו בחשבון שבשל תנאי מזג האוויר למשלוחים ייקח הרבה יותר זמן להגיע מאשר בדרך כלל. הזמינו את המשלוח שלכם לפחות שעתיים לפני הזמן שתכננתם וקחו בחשבון שיכולים להיות בלת"מים כמעט צפויים – שכן בתנאים הקיימים כמעט ובלתי אפשרי להגיע בזמן.

משלוח
תפריט משלוחים

מנות עלולות להתקרר

סכנה שנייה העלולה להתעורר בהזמנת משלוחים בימי החורף היא האכזבה המרה שתתגלה כאשר תפתחו את המשלוח ותגלו מנה קרה. מנות רטובות, מנות הפוכות, מנות עמוסות בכל מיני "תוספות" שלא הוזמנו מראש – הן רק חלק מההפתעות הממתינות למזמיני משלוחים בימים חורפיים במיוחד.

כדי להבטיח שאתם מקבלים מנה שלמה וחמה, העדיפו מסעדות המבצעות שירותי משלוחים ברכב ולא בקטנוע. דמיינו לעצמכם את השליח נרטב בגשם, מת להגיע ליעד שלו ולהפסיק להרטב, כשבדרך הוא נושא אתו את המנה היקרה שלכם. בכל אספקט שהוא – עדיף מראש להזמין מנות ממסעדה ששליחיה מגיעים ברכב.

דעו לבחור מסעדה נכונה

כדי להבטיח שהמנה שלכם תגיע שלמה, כדאי אפילו להזמין ממסעדות שאינן בעלות ביקוש גבוה כל כך, שכן מסעדות "מפוצצות" מעסיקות שליחים בקצב מטורף, אלו בתורם טסים בכבישים והסיכוי במצב כזה לקבל מנה שלמה שלא התפרקה בדרך הוא כמעט אפסי. כדי להבטיח לעצמכם שאתם מקבלים את המנה שהזמנתם ולא גיבוב של כמה רכיבים באותה הצלחת, היאזרו בסבלנות ובחרו את המסעדות הפחות סואנות.

מנות מתאימות

כן כן, יש דבר כזה. אחד התחביבים או המנהגים הכי טיפוסיים הוא להזמין מזון נוזלי בחורף, להתרעם שהוא מגיע באיחור, לגלות שהוא מגיע נוזלי ואז לדרוש פיצוי. קחו בחשבון שמראש, לשליח שלכם יש הרבה הזמנות והוא ממילא מתקדם בקצב איטי יותר. אז כדאי להסתכל טוב טוב בתפריט ומראש להזמין מאכלים ומנות שהם יותר… איך נאמר, מוצקים ופחות נוזליים. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים מנה שלמה, חמה ובזמן.

והטיפ – מה אתו?

הדבר ההומני ביותר שתוכלו לעשות למען שליח שהביא לכם מנה חמה בחורף הוא לתת טיפ נדיב. השליח התרוצץ בגשם בשביל שאתם תהיו מרוצים? זה בדיוק הזמן לצ'פר אותו באמצעות טיפ הולם שיראה את ההשקעה וההערכה שלכם.